Foxová a De Coster triumfovali vo finále K1 vo vodnom slalome v Pau

27.08.2022 Celý región

Pau 27. augusta (TASR) - Austrálska reprezentantka vo vodnom slalome Jessica Foxová a Belgičan Gabriel De Coster triumfovali v disciplíne K1 na podujatí Svetového pohára vo francúzskom Pau.

Foxová zvíťazila aj štvrtýkrát v sezóne. V sobotnom finále si narozdiel od čisto jazdiacich konkurentiek pripísala dve trestné sekundy, no predviedla suverénne najrýchlejšiu jazdu. Vyhrala s náskokom 1,80 sekundy pred Poľkou Nataliou Pacierpnikovou, tretia skončila Češka Tereza Fišerová (+2,43). Vo finále chýbali slovenské reprezentantky, z predpoludňajšieho semifinále nepostúpila Zuzana Paňková a ani najlepšia z kvalifikácie Eliška Mintálová. Paňková obsadila 11. miesto, keď ju od finálovej desiatky delilo iba šesť desatín, Mintálová skončila po 50-sekundovej penalizácii až na 28. priečke.

U mužov sa radoval z prvenstva De Coster, ktorý zajazdil vo finále čisto a triumfoval s náskokom 0,61 s pred Švajčiarom Martinom Dougoudom. Na stupňoch víťazov ich doplnil tretí Boris Neveu z Francúzska (+0,70). Aj mužské finále bolo bez účasti slovenských kajakárov. Martinovi Halčinovi chýbalo v semifinále k postupu iba 35 stotín, skončil na 12. mieste. Adam Gonšenica sa umiestnil na 26. priečke.